دریافت فایل: چالشهاي حقوقي ارسال برنامه ها بوسيلة ماهواره هاي پخش مستقيم

مشخصات فایل مورد نظر در مورد چالشهاي حقوقي ارسال برنامه ها بوسيلة ماهواره هاي پخش مستقيم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقيق چالشهاي حقوقي ارسال برنامه ها بوسيلة ماهواره هاي پخش مستقيم

تحقيق
متشکل از 19 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
در آغاز، امواج ارسالي ماهواره ها به صورت مستقيم نبود و اول ايستگاههاي زميني يا گيرنده هاي عمومي آن امواج را دريافت مي كردند و سپس براي گيرندگان خصوصي آن را پخش مي كردند. از اين طريق، دولت محل دريافت امواج ماهواره اي، صلاحديد خود را در مورد مضمون و متدهاي برنامه هاي با توجه به بافت كشور خويش و مقتضيات آن اعمال مي كرد.
پيشرفت
اما بعدها پيشرفت هايي در اين زمينه انجام شد به طوري كه براي گيرندگان خصوصي اين امكان فراهم شد كه برنامه هاي ارسالي از ماهواره ها را بطور مستقيم دريافت كنند و بدين ترتيب دخالت دولت در پالايش برنامه هاي دريافتي تا حد زيادي از بين رفت. برخي از دولتها كوشيدند در مقابله با پخش مستقيم برنامه هاي ماهواره اي، قوانين و مقررات داخلي جديدي تصويب كنند و در اين مقررات جديد به مجازات افرادي بپردازند كه تجهيزات دريافت برنامه هاي ماهواره اي را مورد معامله، نصب و استفاده قرار مي دهند.
برخي از متخصصان نيز به موازات اين برخورد تقينني، مقابله فني با گيرنده هاي برنامه هاي ماهواره اي را پيشنهاد كردند. ترديدي نيست كه اقدامات اينچنيني (صرف نظر از تبعات منفي آن در سطح داخلي و بين المللي، كه صرفاً متعرض گيرندگان برنامه هاي ماهواره اي مي شود، به زودي در مقابل پيشرفتهاي فني و فشارهاي اجتماعي رنگ مي بازد. حال بايد ديد كه دولت گيرنده برنامه هاي غير مجاز مستقيم چه اقامات متقابلي را مي تواند انجام دهد.
الف – درخواست توقف برنامه هاي غيرمجاز و ارجاع اختلاف به مراجع ذي صلاح، توسل به اقدامات متقابل در حقوق بين الملل، جنبه استثنايي و موقتي دارد و به لحاظ آثار و تبعاتي كه مي تواند در روابط دولتهاي ذي ربط، و نيز در سطح جامعه بين المللي ايجاد كند، بايد به عنوان آخرين حربه مورد توجه قرار گيرد.

مطالب دیگر:
تحقیق خودهیپنوتیزمتحقیق آشنایی با نظریه های آلبرت بندوراتحقیق آشنایی با مشاوره خانوادهتحقیق خشم و كنترل آنتحقیق بررسی علل اعتیاد جوانانتحقیق خانواده درمانیتحقیق حسادتتحقیق حجاب و عفاف و پیشگیری از آسیب های اجتماعیتحقیق چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد؟تحقیق بلوغ و نوجوانیتحقیق چگونه تخیل كودك خود را پرورش دهیم؟تحقیق بررسی رابطه دختر و پسر در جامعه امروزتحقیق چرا غرب با وجود فساد همیشه در حال پیشرفت علمی است؟تحقیق تاریخچه استرستحقیق بررسی علل پیشرفت و تعالی فرهنگی ایرانتحقیق مجموعه آثار ادبی یك سرزمین یا یك زبانتحقیق اختلال در دیكته (دقت و توجه در نقطه گذاری و سركش)تحقیق اختلال در دیكت، دقت، توجه و حساسیت شنیداریتحقیق ارزشیابى تکوینى یا مستمرگزارش کارآموزی جهاد كشاورزی شهر ری -تنظیمات كلی كمباین