دریافت فایل: چرا جوانان از ازدواج گریزانند

مشخصات فایل مورد نظر در مورد چرا جوانان از ازدواج گریزانند آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقيق چرا جوانان از ازدواج گریزانند

تحقيق
متشکل از 13 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
؟
اگر چه جوانان با رسیدن هنگام بلوغ غرائز جنسی انان شعله ور شده و میل فطری شان به جنس مخالف وهمسروعلاقه به تشکیل خانواده در انها بیدار می گردد. وبه عنواین مختلف گاهی با کنایه وشوخی وزمانی با پرخاش و بهانه جویی وموقعی با قهر وکناره گیری و وقتی با رو اوردن به کارهای نا مشروع وبالاخره روزگاری هم با افتادن در دامن دوستان ناباب و مفاسد خانمان سوز و از جمله اعتیاد های خطرناک.نیاز های درونی وغرایز فطری خود را ظاهر می سازند.
ولی در عین حال می بینیم اکثر انها ازدواج روگردان بوده وحتی هنگامی که به انان پیشنهاد ازدواج می شود اظهار نفرت و انزجار می نماید،چرا؟
علت اصلی ان این است که: انان وقتی مشکلات ازدواج را مینگرند مانند هزینه های کمرشکن زندگی،مخارج هولناک عقد وعروسی و مهریه های سر سام اور ان، بهانه گیریهای، تجملات،تشریفات دست پا گیرومخارج هنگفت تشکیل زندگی و توقعات بیش از اندازه همسران وخانواده انان. از داشتن خانه جداگانه، حقوق مکفی و شیربهای وحشتناک مورد در خواست انها بخوصوص اگر از خانواده های سطح بالا و دخترشان تحصیل کرده هم نباشند وهنگامی که وضع خود و در امد ناچیز خویش را در نظر می گیرند بقول معروف می گویند: ما نه شیر شتر میخواهیم ونه دیدار عرب.
و از همه این ها گذشته وقتی که نزاعها وکشمکشهای زن و شوهرها و سرانجام طلاق واز هم پاشیدگی خانواده ها را مشاهده می کنند، لذا علی رغم نیاز فطری وعشق باطنی و سن بالایی که دارند از ازدواج سر باز می زنند.
چرا دختران به موقع به خانه بخت نمی روند؟
بر خلاف اکید اسلام که سفارش کرده دختران زود شوهرداده شوند و سعادت مرد را در این می داند که پیش از رسیدن به سن بلوغ به خانه بخت برود. بسیاری از دختران در عین حال که دو سه برهبر سالهای بلوغشان را پشت سر گذاشتهاند، باز هم ازدواج نکرده و در خانه پدرشان بسر می برند وبعضی از انها تا اخرعمر به این حال باقی خواهند ماند

مطالب دیگر:
تحقیق پژوهش آماری بررسی میزان رضایت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان از اساتید دانشگاهتحقیق بررسی رابطه بین عزت نفس مدیران و اثربخشی آنان در مدارس راهنماییتحقیق سیاست‌ های شاه عباس اول در رونق تجاری ایرانتحقیق عملكرد امیرخان موصلوی تركمان در دوره صفویهتحقیق تجزیه و تحلیل 4 نرم افزار مخرب (ویروس- تروجان)تحقیق اثربخشی ورزش طراحی‌ شده بر سلامت روان دختران نوجوانتحقیق اخلاق و زندگیپکیج مجموعه مقالات رشته معماری (سری اول)پکیج مجموعه مقالات و جزوات رشته معماری (سری دوم)پکیج مجموعه مقالات و جزوات رشته معماری (سری سوم)تحقیق بررسی رابطه بین مکانیزم های حاکمیت شرکتی با مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورسگزارش کارآموزی انجام امور بیمه ای مرتبط با حسابداری در نمایندگی بیمه پاسارگاد (بیمه عمر و آتیه)تحقیق معماری ساختار و اجزای سیستم اطلاعات بازاریابی محصولات کشاورزیتحقیق ارزیابی استراتژی عملكرد سازمان بیمه ایران با كارت امتیازی متوازن، مطالعه موردی شهرستان سبزوارگزارش آزمایشگاه درس روش های ابزار اندازه گیریپکیج مجموعه مقالات و جزوات رشته معماری (سری چهارم)پکیج مجموعه مقالات و جزوات رشته معماری (سری پنجم)پکیج مجموعه مقالات و جزوات رشته معماری (سری ششم)تحقیق بررسی رابطه بین کیفیت مدیریت و عملکرد کارکناننمونه سؤالات آزمون کمک های اولیه