دریافت فایل: چگونه حافظه خود را تقویت کنیم

مشخصات فایل مورد نظر در مورد چگونه حافظه خود را تقویت کنیم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقيق چگونه حافظه خود را تقویت کنیم

تحقيق
متشکل از 16 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
؟
ما بسیاری از مطالب را خوب به یاد می آوریم و برخی را سریعا فراموش می کنیم. بعضی از مردم تاثیر زیادی بر ما می گذارند و می توانیم آنها را مدتها به خاطر بسپاریم ، اما درباره بعضی افراد حتی نامشان را در ذهن خود ثبت نمی کنیم.
چرا حافظه ما همواره یکسان عمل نمی کند و چرا برخی افراد حافظه بهتری دارند؟
حافظه خوب ، بجز در موارد استثنایی ، هدیه خاص برای افراد خاص نیست ، بلکه اکثرا محصول تلاش آگاهانه و سازمان یافته هر فرد است که از نیاز به دانستن و به یاد آوردن موفقیت آمیز، ناشی می شود.
هنر و علم هر دو عواملی هستند که می توانند نتایج شگفت آوری را از طریق تلاش دایم ایجاد کنند. حتی با کمی تمرین و مقداری آگاهی کلی از عواملی که در ایجاد یک حافظه بهتر موثرند، به نتایج مثبتی می توان دست یافت.
در اینجا به برخی رموز یک حافظه خوب ، یعنی عواملی که می توانند در ایجاد حافظه قوی موثر باشند، اشاره می کنیم.
علاقه
این یک قانون است ؛ اگر شما علاقه مند نباشید، به خاطر نخواهید سپرد. ما آنچه را که بدان علاقه مندیم ، به یاد می آوریم ؛ آنچه را که می توانیم خودمان را با آن در ارتباطی تنگاتنگ قرار دهیم ، آنچه را که کنجکاوی ما را برمی انگیزد، یا عمیقا آن را لمس می کنیم.
اگر شما اختصاصا به یک موضوع یا رویداد ویژه علاقه مند هستید، احتمال کمی وجود دارد که آن را فراموش کنید. بنابراین برای به خاطر سپردن سعی کنید علاقه به آن را در خود ایجاد کنید.

مطالب دیگر:
دانلود مقاله خواجه نصیر الدین طوسی 28 ص دانلود مقاله خلاصه زندگینامه رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمى خامنه 17ص دانلود مقاله خیام 33ص دانلود مقاله دانشمندان نیشابور 50 ص دانلود مقاله دكتر محمد معین 4ص دانلود مقاله دیوید بوهر 5ص دانلود مقاله دکتر صدیق 19ص دانلود مقاله دکتر محسن رضایی 7ص دانلود مقاله دکتر محمود احمدی نژاد 16ص دانلود مقاله دکتر مصطفی معین 4ص دانلود مقاله ران تارور 7ص دانلود مقاله زندگی نامه آیت الله تهرانی 23ص طرح کاشی 1دانلود مقاله رضاشاه پهلوی 10ص دانلود مقاله زندگی نامه انیشتین 25ص دانلود مقاله دكتر محمد خوانساری 6ص مقاله پاورپوینت قاچاق انساندانلود مقاله زندگی و آثار كارل ماركس 2ص دانلود مقاله زندگی نامه راسل 55ص دانلود مقاله زندگی و آثار دکتر علی شریعتی 11ص