دریافت فایل: چند همسري( تعداد زوجات)

مشخصات فایل مورد نظر در مورد چند همسري( تعداد زوجات) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقيق چند همسري( تعداد زوجات)

تحقيق
متشکل از 10 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
فهرست:
چند همسري مردان
اسلام وچند همسري
ادلّه فقهي بر جایز بودن چند همسري
فلسفه تعدّد زوجات در اسلام
اثرات ممنوعيت تعدد زوجات
اشكالات و معايب چند همسري
چند همسري مردان
تعدد زوجات يا چند همسري از جمله حقوقي است كه از يك سو امتيازی براي مرد و از سوي ديگر حقي براي زنان جامعه به شمار مي‌آيد.اقسام زناشويي از نظر تعدادجوامع انساني در طول تاريخ شاهد چهار نوع ازدواج بوده است كه دو نوع آن از بین رفته ودو نوع ديگر آن مقبول ورايج شده است.
1. تك همسري: مطلوب‌ترين وطبيعي‌ترين شكل ازدواج تك همسري است، چرا كه در آن هر يك از زن و شوهر احساسات، منافع معنوي وبهره‌مندي جنسي فرد مقابل را مختص خود مي‌داند وبا آن يكپارچگي، وحدت و انسجام خانواده حفظ مي‌شود. در قرآن كريم از خانواده های تك همسري حضرت آدم، حضرت موسي، حضرت نوح، حضرت لوط سخن به ميان آمده است .
2. چند همسري: اين نوع از ازدواج پس از تك همسري از مطلوبيت ورواج بيش‌تري در طول تاريخ برخوردار بوده است. بررسي‌ها نشان مي‌دهد در ميان برخي ملّت‌ها وآئين‌ها از جمله اعراب، ايران، يونان وهمچنين يهوديان چند همسري وجود داشته است. چند همسري به دليل مصالحي كه در آن وجود دارد

مطالب دیگر:
📜آشنایی با سیب و خواص و پرورش و آفات آن📜آشنایی با سیب زمینی و کشت و ترکیبات و خواص آن📜آشنایی با شخصیت سیاوش در شاهنامه📜بررسی علل رقابت‌ها (مثبت و منفی) و تأثیر آن بر امنیت ملی كشور ایران📜آشنایی با روباه و طبیعت و جفتگیری و زیرکی او📜آشنایی با سیاهک ذرتت و گندم و جو و سیکل بیماری و عوامل و کنترل آنها📜آشنایی با سویچهای ATM📜آشنایی با پل سی‌وسه‌پل و پیشینه و مصالح و معماری آن📜آشنایی با سویا و اهمیت و فواید آن📜آشنایی با طلاق و تاریخچه و احکام و انواع آن و بررسی سه طلاق در یک جلسه📜آشنایی با سوارکاری و ابزار و مسابقات آن📜آشنایی با سنگهای ساختمانی و تزئینی و عوامل موثر در انتخاب آنها📜آشنایی با خودرو 206 و قطعات و سیتم داخلی و سنسورهای آن📜آشنایی با خصوصی سازی و بررسی آن در روسیه و چک و لهستان و رومانی و مروری بر طرح سهام عدالت و خصو📜نمونه سوالات پیرامون پرورش حبوانات اهلی و دام📜آشنایی با گوهرها و سنگ های قیمتی📜آشنایی با حسگر و سنسورها و انواع آنها📜آشنایی با حرکات نرمشی و مروری بر تعدادی سوال و جواب در خصوص آموزش حرکات نرمشی📜مختصری بر تب مالت و انتقال و جلوگیری و تشخیص و درمان آن📜آشنایی با سنجش عملکرد و پیشرفت برنامه استراتژیک و شاخص های آن